Provádíme ochranné nátěry dřevostaveb, srubů a roubenek

Ochranně dřeva se věnujeme již dlouhou dobu, a proto se na nás můžete spolehnout. Používáme pouze 100% přírodní materiály a disponujeme veškerým vybavením, takže na Vás je pouze výběr, jaký nátěr chcete a o zbytek se postaráme. V případě dotazů nás kontaktujte.

Protipožární nátěry dřevostaveb

Nabízíme i protipožární nátěry dřevostaveb. Pro více informací nás kontaktujte.


Exteriér – skladba nátěru srubu, roubenky či jiné dřevostavby

 • 1x základní olej a 2x pigmentovaná olejová lazura

(v I. etapě provádíme 1x nátěr Základním olejem a 1x nátěr Pigmentovanou olejovou lazurou, v II. etapě 1x nátěr Pigmentovanou olejovou lazurou) 

Kondiční nátěr exteriéru po letech provádíme 1x pigmentovanou olejovou lazurou.Interiér – skladba nátěru srubu, roubenky či jiné dřevostavby


I. varianta

Lesklejší nátěr, který je nejčastěji používaný na srubové kulatiny nebo roubení.

Máte výběr ze dvou možností:

 • 1x nátěr Základní olej a 1x nátěr Přírodní vosk
  hloubkověji napuštění olejem a tradiční ošetření přírodním včelím voskem

nebo

 • 1x nátěr Tvrdý voskový olej - pure solid -
  snadné zpracování s hedvábně lesklým povrchem 

II. varianta

Matný vzhled získá dřevo ošetřené tvrdými oleji na dřevo. Časté použití tvrdých olejů je na prknech, palubkách jak na stěnách, stropech či podlahách, ale i nábytku. Liší se pouze počtem provedených nátěrů tvrdým olejem. Podlahu je nutné ošetřit tvrdým olejem dvěma nátěry, stěny či stropy často stačí ošetřit pouze jedním nátěrem.

 • Podlahovým tvrdým olejem – směs olejů – lněného oleje, dřevních (tungových olejů) a přírodního Portugalského Balzámového terpentýnového oleje. Tento olej proniká do podkladu a vytváří dobrou, silnou a trvanlivou impregnaci. Nátěr se neloupe a nepraská. Olej je difuzní a odolný nečistotám a vodě. V ploše hedvábně matný, bezbarvý. Lze jej přidáním zemních a minerálních pigmentů tónovat do různých odstínů dle Vašeho přání.
  nebo

 • Tvrdý olej - pure solid – směs olejů – lněného oleje, dřevních (tungových olejů) a pryskyřic. Olej má stejné vlastnosti jako Podlahový tvrdý olej, vydrží běžnou denní zátěž. Oproti prvnímu oleji neobsahuje Port.balzám.terpent.olej (má nevýrazné aroma), je hustší a lehce zlatavé barvy. Tvrdý olej - pure solid – je vhodný pro styk s potravinami a na dětské hračky. V ploše hedvábně matný, zvýrazňující kresbu dřeva. Taktéž jej lze přidáním zemních a minerálních pigmentů tónovat do různých odstínů dle Vašeho přání.

Podlahy, schody, půdovky (stará nebo nová cihelná dlažba), jídelní stůl či kuchyně by měli být ošetřeny dvěma nátěry. Nábytek, palubky a jiné méně namáhané plochy je možné ošetřit jedním až dvěma nátěry.

III. varianta

Další možností pro ošetření stěn a stropů ve dřevostavbách jsou saflorový (světlicový) olej a vosk, který zachovává dřevu jeho přirozenou barvu, nežloutne jako dřevo ošetřené oleji s obsahem lněného oleje.

 • Saflorový olej / Světlicový olej

 • Saflorový vosk / Světlicový vosk

Používáme přírodní barvy s vysokou difuzní schopností, které pronikají do hloubky podkladu, podporují svalovitost dřeva, jsou antistatické a elastické. Dřevo ošetřené olejovými barvami si zachová kontaktní teplo a v místnosti zůstává přirozené klima.

Olejové barvy, olejové lazury i tvrdé oleje a vosky lze použít i na vlhčí dřevo, čímž zcela vyhovují k ošetření srubových a roubených staveb. S olejovými barvami můžeme pracovat i za nižších teplot. Olejové barvy a lazury mají dokonalou přilnavost a zaručeně se nikdy neoloupou.